Napísali o nás

O nás

Nová služba - BARLANDO (DEVEX 18.3.2016)

Na rohu Istrijskej a Novoveskej sa rozsvietili svetlá novej výdajne zdravotníckych pomôcok s názvom BARLANDO. Zákazníci v nových sympatických priestoroch z dielne architektonického ateliéru Baar budú môcť nájsť sortiment, ktorý v Devínskej dlhšiu dobu chýbal. Viac nám o svojich plánoch a zámeroch povedala vedúca výdajne PharmDr. Adela Čorejová, PhD.

Prečo Barlando?

Hľadali sme jednoduchý, zapamätateľný názov, ktorý vo svojej podstate bude vyjadrovať to, že tu ľudia budú môcť nájsť zdravotnícke pomôcky, ktorých typickým predstaviteľom je "barla", ako pomôcka, ktorá pomáha. A Barlando aj preto, lebo ten názov evokuje pohyb, čiže chceme povedať, že môžeme pomôcť aj ľuďom s určitými pohybovými problémami.

Ako by sa mohlo zdať podľa názvu, v Barlande budete ponúkať ortopedické pomôcky.

Áno samozrejme, ale nie len tie. Zákazníci u nás samozrejme nájdu zdravotnícke pomôcky, ktoré im predpíše lekár na zdravotný poukaz, ale náš sortiment je omnoho bohatší. V našej výdajni nájdete aj zdravotnú obuv pre dospelých a deti, ortopedické pomôcky, pomôcky pri inkontinencii a dekubitoch, zdravotnícke pomôcky do kúpeľne a domácnosti, zdravotnícke pomôcky na liečbu rán, diagnostické pomôcky, potreby pre športovcov a aktívnych ľudí, ako sú rôzne ortézy a rehabilitačné pomôcky. Máme bohatý sortiment pre mamičky a ich deti, potreby pre seniorov na uľahčenie života a takisto tu nájdete liečivé čaje zo slovenských lúk, aj zdravú belgickú čokoládu. Zaujímavosťou je aj široká ponuka kvalitnej francúzskej biokozmetiky značky ZAO. 

Prečo v Devínskej?

V Devínskej podobná prevádzka už dlhšiu dobu chýbala a zákazníci museli pre podobný sortiment cestovať do Bratislavy. Keďže v zdravotníctve pracujem celý svoj profesionálny život, rada by som svoje skúsenosti zúročila aj v mieste kde bývam. 

Čo okrem pomôcok poskytujete?

Našim zámerom je, okrem iného, poskytnúť aj kvalifikované poradenstvo a konzultáciu. V prípade, ak klient potrebuje niečo, čo momentálne nemáme na sklade, nie je problém to objednať podľa jeho individuálnych potrieb a následne ho informovať o dostupnosti tovaru. Rovnako pomáhame nájsť pomôcky pri riešení špecifických zdravotných problémov.

Spomínali ste konzultácie. Čoho konkrétne sa týkajú?

Okrem poradenstva ohľadne najoptimálnejšieho riešenia klientovho problému plánujeme v blízkej dobe poskytovať aj konzultácie a služby fyzioterapeuta. 

Čo ponúkate pre mamičky a našich najmenších?

Ako som spomínala, nájdete u nás detskú zdravotnú obuv. Mamičky si u nás môžu vybrať pomôcky pre dojčenie a potreby pri starostlivosti o bábätko. Ich staršie ratolesti si zatiaľ v detskom kútiku môžu kresliť prípadne sa zahrať s Legom.

Ide leto a to znamená veľa cyklistov a bežcov v Devínskej. Čo im viete ponúknuť?

V Barlande nájdu športovci doplnky, ktoré im ich športovanie môže uľahčiť. To znamená, že máme široký sortiment rôznych ortéz,  kompresívnych ponožiek a pančúch, ktoré  sú vhodné aj na dlhšie cesty. A keďže tu o chvíľu  máme jar, leto a s nimi aj dovolenkové obdobie a začne sa cestovať, tento sortiment je veľmi aktuálny.

Vy sama ste doktorka farmácie a venujete sa farmakológii. Plánujete ponúkať služby aj v tejto oblasti?

Dúfam, že v blízkej budúcnosti áno, pretože klinickej farmácii sa venujem už niekoľko rokov. V Českej republike sú už rozšírené služby klinických farmaceutov, ktorí optimalizujú farmakoterapuetickú liečbu. A podľa ich vzoru by som rada priniesla takúto možnosť konzultácie liekovej terapie aj naším pacientom.

Ďakujeme za rozhovor a pozývame všetkých obyvateľov a návštevníkov Devínskej na návštevu do Barlanda.

Otváracie hodiny: 

Po - PI: 10:00 - 19:00, So: 9:00 - 12:00 *zmena od 1.9.2016

kontakt: 0911 679 465